4 Δεκ 2010

ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΑΡΑΤΟΣ 1983 ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ: 68-59

Το πρώτο εντός έδρας ροζ φύλλο αγώνος για τη φετινή περίοδο πήρε η ομάδα μας σε ένα παιχνίδι όπου πάλι κάναμε τα εύκολα δύσκολα με πολλά και λάθη και επίσης πολλές άστοχες προσπάθειες.

Μοιρασμένη η εικόνα του αγώνα με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 1ο 10λεπτο 10-16 και 12-20 στο 13΄ του αγώνα. Κάπου εκεί η εικόνα άλλαξε και με αποτελεσματικότερη άμυνα και ένα σερί 11-0 σε 2,5 λεπτά προηγηθήκαμε 23-20 ενώ το ημίχρονο έληξε 32-26.

Τα απανωτά άστοχα σουτ και τα διαδοχικά λάθη των περιφερειακών μας αντέστρεψαν το σερί σε 0-15 και μετέτρεψαν το 36-30 του 22΄ σε 36-45 στο 27΄. Παρόλα αυτά η ψαλίδα έκλεισε στο τέλος του 10λέπτου σε τρεις πόντους (43-47) δίνοντας τη δυνατότητα στην ομάδα μας να παρουσιαστεί σοβαρότερη στο τελευταίο 10λεπτο και να πάρει τη νίκη με 68-59.

Ελάχιστα τα σφυρίγματα των Σαγρέδου-Ζάρκου που ναι μεν άφησαν το παιχνίδι να εξελιχθεί αλλά δημιούργησαν παράπονα και ένταση σε παίκτες και προπονητές.

Τα αποτελέσματα των 10λέπτων ήταν: 10-16, 22-10, 12-21, 24-12.

ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ (Κωστούρος): Μπούνος 15, Γεωργούσης 15 (1), Τοκατλίδης, Παπαμιχαλόπουλος 2, Βούλγαρης 18, Μπιτινής, Παπασαράντος, Αυγουστόπουλος 1, Φιλίνης 7, Ντόντος, Προκοπίου Στ., Κοσσιώρης 10.