20 Μαρ 2011

ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΑΟ ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ 60-46 (ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ)

4η νίκη για την ομάδα των παμπαίδων μας η οποία με μια ακόμη νίκη την Τετάρτη εξασφαλίζει την πρώτη θέση του ομίλου της Αργολίδας.
Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε ντέρμπυ για γερά νεύρα μέχρι το 34ο λεπτό (σκορ 41-40). Το πρώτο 10λεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στο ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ το οποίο προηγήθηκε με 14-6, το δεύτερο 10λεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στην ΑΕΚ Άργους η οποία έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο ημίχρονο. Στο τρίτο 10λεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο - πόντο. Η πιεστική άμυνα και η κούραση των αντιπάλων επέφεραν στα ελευταία 6 λεπτά απανωτά κλεψίματα και αιφνιδιασμούς για την ομάδα μας η οποία κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι με σημαντική διαφορά 14 πόντων.