10 Απρ 2010

ΑΟ ΟΙΑΞ - ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ 86-61

Στο τελευταίο και πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιάς η ομάδα μας παίζοντας αγχωμένα και με κακές επιλογές στην επίθεση, σε ελάχιστα σημεία του αγώνα κατάφερε να αποδώσει καλό μπάσκετ। Η διαφορά των 15 πόντων που κατάφερε να πάρει η αντίπαλη ομάδα στο ημίχρονο αποδείχθηκε αρκετή για την τελική νίκη καθώς η αντεπίθεση που πραγματοποιήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο (7 πόντους 42-35 4΄ λεπτά πριν τη λήξη του) βρήκε σθεναρή αντίσταση από διαιτητές και γραμματεία।Τέταρτο φάουλ Κοσσιώρη, τεχνικές ποινές , διακοπές του αγώνα για να ενημερώνεται το σκορ και τα φάουλ!!!

Είναι δε χαρακτηριστικό του εκνευρισμού και της αστοχίας της ομάδας μας ότι το επι μέρους σκορ στο τελευταίο πεντάλεπτο του παιχνιδιού ήταν 25-11.

Τα αποτελέσματα των 10λέπτων ήταν: 20-12, 18-11, 14-16, 34-22.

ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ (Κωστούρος): Μπούνος 6, Γεωργούσης 5 (1), Τσοτσόκος, Κανέλης 2, Μελεούνης 4, Μπιτινής 2, Παπασαράντος 8, Φιλίνης 9, Γκολέμης 11 (1), Αχριάνης, Κοσσιώρης 14.